Bir kaç zamandır düşünüyorum yıllardır örgün olarak eğitim vermekte idim . İkinci evladımın dünyaya gelmesi ile bu sezon ara vermenin kendim için daha uygun olacağını düşündüm. Fakat bu demek değil ki evde sadece ev işlerini yapayım oturayım. Fatma Barbarosoğlu’nun bir sözü var ya ” Her kadının ev işlerini aşan hedefleri olmalı ”

Ben bu minvalde kadınları üç kısımda görüyorum.

1. Kısım ev işi yaparak, çocuk büyüterek, yemek yaparak , akşamları çocukları uyutup çay eşliğinde dizi izleyerek mutlu olup yaşamına devam eden kadınlar.

2. Kısım ev işi, yemek yapmak ve çocuk büyütmekle birlikte kariyerlerinde belirli bir seviyeye gelen kadınlar.

3. Kısım ise ev işi, yemek yapmak, çocuk büyütmekle birlikte potansiyelinin farkında olup bir şeyler yapmak isteyen içinde bir ateş yanan henüz yapacağı işi, amacını bulamayan, lakin bulmak için her gün çalışıp çabalayan kadınlar.

Amaçsız bir yaşam şüphesiz bir ömrü beyhude geçirmektir. Amaç insanı her sabah yataktan daha enerjik kaldıran güç dür.

Bende yıllardır peygamberimizden miras kalan ilmi gelecek nesillere doğru bir biçimde aktarabilmek için çalışıyorum. Çalışma ortamım değişse de hedef ve amaç aynı. Aynı amaç için evde nasıl, neler yapabilirim diye düşünerek her gün bir takım araştırmalar yaparak çalıştığım konuları kalemim yettiğince yazmanın güzel olacağını düşündüm. Her hafta spesifik bir konuyu çalışarak yazmak üzere burada olacağım..

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: