Sonbahar

Sonbahar geldi artık güneş sızarak odama girmiyor. Kapalı havalar sabahın beşiymiş hissiyatını verse de saat sekiz . Bu tam olarak iki aylık bebeğimi sallamaktan ağrıyan bacaklarımı bulanmış beynimi toplayıp önce kahvaltıyı sonra kıyafet seçimlerini havaya göre değil de kendi havasına göre yapan sıcak havada kalın mont soğuk havada mont giymem diye tutturan kızımı sonra oğlumu sonrada kendimi hazırlamam demekti .

Her sabah aynı saatte bu işleri yapıyor olabilmek rutinlerimi genel olarak eksizsiz yerine getirmem hayatımın yolunda gittiğini gösterip, çokça şükür etmemi gerektirse de , bu sabah hayat akışımın önüne geçen sıkıntı ve bunalım duygusunu yaşamıyor değilim. Bunun evladıma yada hayata olan sevgimle alakası yok . Her anne bazen bazı sorumluluklarını yapmamak ister . Eğer yapmak istemediği zaman bırakabileceği bir merci varsa kaliteli dinlenme yaşayarak eskisinden daha da iyi oluyor . Ama genel olarak annelerin böyle şansları olmuyor . Kurtarıcı melek beklemek çok polyanaca olacağından kendi duygularımı olumlu anlamda yöneterek bu duyguyu yavaşça ruhumdan çıkarmam gerektiğini biliyorum. Bu mod düşüklüğü ile günümü bitirmek istemediğim için kalbime ve beynime yeni taze pozitif komutlar göndererek toparlanmak en iyisi . Öylede yaptım. Kızımı okula bıraktıktan sonra dönüş yolunda taze sabah simidi alarak eve geldim. Kahvaltıda simit varsa o kahvaltının kötü olma ihtimali yoktur bence. Güzel kahvaltı çoğu zaman beni motive eder. Ve kendime iyi geleni yapmak her zaman iyi hissettiriyor .

Kahvaltım bittikten sonra günlük işlerimi sırayla bitirip saat 4′ kadar tamamlamakda yine kendimi çok iyi hissetmeme sebebiyet veriyor. Her kadın yaşıyordur o duyguyu zaten. Bi huzur kaplıyor sanki bedeni bi hafiflik hissi . İşte tam o hissin üstüne içilen kahvenin tadı gerçekten başka oluyor . En azından benim için öyle. Hele yanında sevdiğim tatlı varsa keyfim ala. Geçen gün frambuazlı cheseecake yapmıştım ki çok severim bugün kahvemin yanına eşlik etti. Güne puanim 8 🙂 görüşmek üzere…

Yazar: seda

Selam ! Sitemin adından belli olduğu üzere adım Seda. Okumayı ve yazmayı çok seviyorum. Yıllardır özel bir vakıfta Arapça, Tefsir, Hadis üzerine çalışmalar yapıyor özellikle gençlere bu konular hakkında gönüllü olarak eğitim veriyorum .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: