Seni çok özledim . Keşke yanımda olsan her konuyu seninle hasbihal edesim var. Sözlerin beni nasıl rahatlatıyor bilemezsin. Sen benim kalbimin en ışıklı odasının.

Bu aralar kendimi sürekli dar bir kazağın boğaz kısmından kafamı çıkarmaya çalışıyormuş gibi hissediyorum. Gün ışığını görmem için yardımın lazım .

İlmine fikrine ihtiyacım var sevgili dost . Bilirsin zor şeylere gelemem meşakkat oldu mu kaçarım . Bu yüzden bana öyle bir dua öğret ki başıma ne gelirse gelsin onu okuyayım .

Sevgili Dost

Yaşadığım müddetçe kalbindeki ışıklı odanın her daim aydınlık kalacağına emin olabilirsin.

Başına ne gelirse gelsin hastalıkla sağlıkta zenginlikte fakirlikte bu ayeti oku . Gün ışığına hemen kavuşman duasıyla Allah’a emanet ol sevgili dost .وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا

وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا

Okunuşu:ve men yettekıllâhe yec’al lehu mahracâ(mahracen).Ve yerzukhu min haysu lâ yahtesib(yahtesibu),ve men yetevekkel alâllâhi fe huve hasbuh(hasbuhu), innallâhe bâligu emrih(emrihî), kad cealallâhu li kulli şey’in kadrâ(kadren).

Ebu Zerr’i Gıfârî (r.a.), Rasûlullâh AleyhisSelâm’ın şöyle buyurduğunu nakletmiş bizlere:

“Şüphesiz bir ayet biliyorum ki, insanlar buna sarılsaydı, onlara yeterdi…”

Ve İbn-i Abbas (r.a.) da açıklamasını naklediyor Rasûlullâh (s.a.v.)’in:

“(Ayeti okuduktan sonra) hem dünyanın şüphe ve sıkıntılarından, hem ölümün sıkıntılarından hem de kıyamet gününün sıkıntılarının şiddetinden kurtuluştur bu ayetle amel etmek.”

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: