Enes Bin Malik Hazretlerinden rivayetle Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuş “Herhangi birinizin elinde bir hurma fidanı varken, kıyamet kopacak olsa, derhal onu diksin.”

Kıyamet kopacakken hurma fidanını dikmemiz emir olunuyorsa insanlık için ağacın, doğanın ne kadar önemli olduğu hiç şüphesiz herkes tarafından anlaşılır.

Bu hadisi şerife farklı bir perspektiften pencere açacak olursak . Son anımıza kadar elimizdeki fidanı dikmemiz gerekiyorsa yaşadığımız müddetçe hayatımız için gerekli olan her türlü enerjisi sahasını da beslememiz gerektiğini anlamamıza vesile oluyor.

Dünyada kıyametten daha büyük bir felaket yaşanmayacak. Kıyamet kopuyorken fidan dikmemiz gerekli ise kişi kendi hayatının kıyametleri, kaosları, sıkıntıları arasında da ya fidan ekmeli yada var olan fidanları sulamayı ihmal etmemeli.

Bir çoğumuz özellikle yaşanan felaketlerden ötürü nötr bir halde duruyoruz. İleri gitmeyi ya gereksiz görüyor yada geç kaldığımızı düşünüyoruz. Halbuki fidanlar büyüyor , ağaçlar yeşeriyor çiçekler çiçek açıyor ezcümle hayat devam ediyor…

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: